ΔΕΙΧΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ ΜΑΣ ΣΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΑΣ, ΒΟΗΘΩΝΤΑΣ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΚΑΤΟΙΚΙΑ!

Συναδέλφισσες, συνάδελφοι, φίλοι γονείς,

πολλοί νέοι συνάδελφοί που ήρθαν στην περιοχή μας (κυρίως αναπληρωτές και νεοδιόριστοι) αναζητούν σπίτι να νοικιάσουν. Όλοι γνωρίζουμε ότι υπάρχει δυσκολία να βρουν και ότι τα ενοίκια είναι δυσβάσταχτα.

Για να βοηθήσουμε του συναδέλφους στην εγκατάστασή τους, όποια/ος συναδέλφισσα/ος ή φίλος γονιός ξέρει ανοίκιαστα σπίτια, παρακαλείται να στέλνει ένα email στον Σύλλογο sokratis.syllogos@gmail.com ή sms ή viber στο κινητό του προέδρου 6978896216 ή στη Γραμματέα 6981785402, για να το στέλνουμε αμέσως σε όλα τα σχολεία με την παράκληση να κοινοποιείται σε όλους.

Αυτή η διαδικασία αλληλοενημέρωσης επείγει, γιατί αφορά πολύ κόσμο επί του παρόντος. Είναι όμως σημαντικό να συνεχιστεί όλον τον χρόνο, γιατί η ροή προσέλευσης των συναδέλφων, ιδιαίτερα των αναπληρωτών, είναι συνεχής.

Ο Σύλλογός μας «Ο ΣΩΚΡΑΤΗΣ», το σωματείο μας, παράλληλα με την αγωνιστική διεκδίκηση των δικαιωμάτων μας, στέκεται δίπλα σε κάθε συνάδελφο/ισσα. Κανείς μόνος/η!

Για το Δ.Σ.
Ο Πρόεδρος: Αποστόλης Παπαγιαννόπουλος